WordPress – snadný web i pro neIŤáky

Chcete si vytvořit svůj vlastní web/blog a neumíte programovat resp. nejste moc techničtí, ale nebojíte se vyzkoušet něco nového? Pak WP je ta správná volba. V podstatě nemusíte umět ani PHP, ani HTML a MySQL…
I já jsem tento případ! A tak jsem se rozhodla, že v rubrice WP se s vámi budu dělit o své zkušenosti a trampoty, které mě při tvorbě tohoto webíku potkaly a ještě určitě potkají.

Co potřebujete, abyste mohli začít s webem?

 • nápad, chuť a odhodlání
 • obsah
 • místo, kam svůj web „vyvěsíte“ aneb webhostera
 • stáhnout si a nainstalovat WP
 • vědět, kde najít pomoc, když ve WP něco nefunguje dle vašich představ
 • pak už můžete být kreativní a tvořit a tvořit

Výběr správného hostera
Nabídka na webu je veliká, ale nic naplat, jako neIT se moc neorientujeme.

Při výběru hostera si dejte pozor na:

 1. velikost Paměti (memory_limit), kterou je né vždy možné rozšířit.
 2. druhy služeb, které hoster nabízí v rámci technické podpory

Služby a „produkty“, které v rámci webhostingu většinou získáváte:

 1. FTP PŘÍSTUP – neomezené množství FTP účtů, neomezený, FTPS atd.
 2. ELEKTRONICKÁ POŠTA – neomezené množství e-mailů, příjem pošty (POP3/POP3s;IMAP/IMAPs), odesílání pošty (SMTP/SMTPs), WWW rozhraní – Webmail, rozhraní pro správu e-mailových účtů, domenový koš, přesměrování e-mailů, antivir, antispam atd.
 3. DATABÁZE A SKRIPTY – databáze MySQL, WWW rozhraní pro MySQL – PhpMyAdmin, podpora PHP scriptů, periodické spouštění scriptů – CRON atd.
 4. DALŠÍ SLUŽBY – statistiky, nastavení chybových stránek a hlášek, ochrana firewallem, pravidelné zálohy, technická podpora atd.

Člověk dá většinou na doporučení, nebo vybírá podle ceny vs. nabízené služby podle jendotlivých webů firem, co webhosting nabízejí. Vybrat ten správný hosting není jen tak. Co vám ještě může pomoci, jsou různá fóra, kde uživatelé WP píší své zkušenosti a rady. Toto mohu ze své vlastní zkušenosti jen potvrdit a doporučit.

A proč to tu tak rozebírám? Inu, nejdříve jsem si vybrala hosting – dala jsem na doporučení a slova, je to tam OK. Hosting jsem si objednala, spustila vám sekci SVI a chtěla web začít doplňovat o další sekce a info. A ejhle. Nastal problém s „pamětí“. A tak jsem procházela různá fóra a najednou jsem zjistila, že ten můj hosting není to pravé ořechové.

A víte kde jsem se dočkala pomoci? Tady. Takže jestli jste s WP začátečník jako já, učíte se vlastními chybami a potřebujete poradit, jděte za Separatistou a vězte, že tam radu dostanete :-).

O tom, jak jsem web zmigrovala jinam, instalaci WP a pluginech někdy jindy…

One thought on “WordPress – snadný web i pro neIŤáky

Napsat komentář