Užitečné pluginy aneb snadnější WordPress nejen pro „IT lamy“

Dle Wikipedie zní definice pluginu následovně:

„Zásuvný modul neboli plugin, také plug-in (neologismus vytvořený z anglického slovesa to plug in – zasunout) je software, který nepracuje samostatně, ale jako doplňkový modul jiné aplikace a rozšiřuje tak její funkčnost. Plugin obvykle využívá připraveného rozhraní aplikace zvaného API. Mnoho programů nabízí programátorům možnost použít jejich API (aplikační rozhraní), s možností rozšířit funkčnost nabízeného programu.“

Pluginy nám usnadňují „život“. Nahrazují naši „IT negramotnost v oblasti programování“, šetří čas i duševní síly. S jejich pomocí můžeme weby a blogy „jedoucí na WP“ neustále vylepšovat a činit je pro čtenáře přehlednějšími, atraktivnějšími a mnohdy i zábavnějšími. Existují pluginy na vše možné. Ovšem najít ten správný, funkční plugin, který bude splňovat námi definovaná kritéria tak jednoduché už není. Na internetu existují různé TOP Listy od různých autorů.

Kde hledat?
Nejdříve jistě na wordpress.org. Filtr na hledání obsahuje kritéria: Sort by, Relevance, Newest, Recently Updated, Most Popular, Highest Rated. Přímo v administraci WP → Instalace Pluginů se dají pluginy vyhledat dle názvu, autora či tagu (štítku).

Hledání pluginů

O jednotlivých pluginech, které jsem vyzkoušela či používám na tomto webu někdy příště.

Napsat komentář