Jak udělat seznam obrázků, tabulek a seznam příloh

Součástí každé diplomové práce je i Seznam příloh a Seznam obrázků, tabulek a schémat. Pro některé studenty otázka chvilky, pro jiné poměrně zásadní „komplikace“. Právě těm, kteří tápou a seznamy tvoří  „ručně“, je určen tento článek. Ručně znamená, že si již od začátku diplomky nadepisují fyzicky nad každý obrázek, schéma či tabulku, pořadové číslo. Přitom všemocný pan Word, umí toto udělat „automaticky“. Stačí mu jen zadat správné parametry požadovaného značení a po dopsání práce stačí dát příkaz vygenerovat požadovaný seznam. Jak na to?

Postup číslování objektu (obr., tab., schéma, příloha)

1) Nad obrázek, tam kde chcete mít umístěné jeho číslo a nadpis umístíte kurzor → karta OdkazyVložit titulek
(některé titulky jsou již předdefinovány (Obrázek, Rovnice, Tabulka), pakliže Vám nevyhovují, stačí kliknout na Nový titulek a vytvořit si vlastní). Vlastní titulek je možné použít pro číslování Příloh tzn. Nový titulek a napíšete slovo Příloha.

Dále pokračujete v psaní DP/BP a až opět budete potřebovat očíslovat obrázek, stačí jen kliknout na Vložit titulek.

2) Generování obsahu obrázků, tabulek a příloh: Odkazy → Vložit seznam obrázků→ vyberte titulek, který chcete vygenerovat → OK

Postup se opakuje pro každý titulek samostatně tzn. zvlášť dle požadavků DP/BP vygenerujete seznam obrázků, tabulek, schémat a příloh.

Výhodou je, že získáváte lehce upravidelný seznam vč. stran a již nemusíte „tečkovat, číslovat obrázky a dopisovat čísla stran, kde se daný obrázek nachází, ručně“.

Možný výsledek:

Při každé další změně v DP/BP se u vygenerovaného seznamu postupuje shodně, jako u Obsahu. Stačí pouze OdkazyAktualizovat tabulku.

 

 

One thought on “Jak udělat seznam obrázků, tabulek a seznam příloh

Napsat komentář