Assessment centrum – osobní zkušenost

„…Dalším kolem výběrového řízení je Assessment centrum (AC). Dostavte se do naší společnosti dne Xtého v 10 hodin. AC bude probíhat celý den, pravděpodobný konec je odhadován na 16:00 a nic si nepřipravujte…“

Všeobecných informací o fungování AC (hodnotících center) existuje mnoho. Shrnu-li,  jedná se o skupinovou metodu výběrového řízení s fokusem na výběr zaměstnanců na manažerské pozice.

Co je náplní AC z hlediska kandidátů na danou pozici?
– úkoly, modelové situace, testy (IQ, psychologické, odbornostní atd.) → individuální, skupinové

Vše se odehrává pod dohledem hodnotitelů (psycholog, HR, zástupci společnosti) a před objektivem kamery.

Obecné úkoly
– představení se
– zpracování prezentace na zadané téma (business solution, strategie apod.)
– prezentace
– diskuse
– vzájemná kritika
– testy
– manažerská hra
– týmový úkol

Proč nejsou AC mezi uchazeči o zaměstnání populární?
– po celou dobu jste sledováni, analyzováni, natáčeni a záměrně je vytvořeno konkurenční prostředí (5 – 10 kandidátů na shodnou pozici).

Co je na AC tedy tak stresující?
– je to vlastně náš vlastní přístup. Do jaké míry se necháme ovlivnit nervozitou, okolím a uměle vytvořeným nátlakem?
To, že vidíte vlastní konkurenci vám přeci umožňuje odhadnout její slabiny a ano, i vy odhalíte ty vaše.

Lze se na AC připravit?
– komplexně pojmuto, nelze.
Přetvařování nemá smysl. Vaše pravá povaha, schopnosti,  znalosti a zažité vzorce chování se vždy projeví. Připravit se můžete pouze ve smyslu načerpání informací o dané společnosti, co na sebe apod.

Zážitek z AC
V určený den a čas jsem se dostavila do společnosti XY. AC probíhalo v zasedací místnosti firmy.  Na stolech byly připraveny netbooky, papíry s propiskami a naše jmenovky. Kandidátů resp. konkurentů bylo 9. Byli jsme mile přivítáni a seznámeni s agendou na celý den. Pak proběhlo představení každého z nás a následoval úkol za úkolem. Z mého pohledu bylo zajímavé sledovat, jak se každý z nás začal projevovat. Ve skupince bylo možné z hlediska projevu identifikovat ranaře, egoistu, švindlíře, pochlebovačku, perfekcionistku … Překvapil mě fakt, že jsem byla jediná „nepřipravená“  (někteří měli předpřipravené .ppt/info na flashce). Co to asi vypovídá o charakteru člověka? Čas plynul poměrně rychle a byl tu konec. Proběhlo poděkování za účast v AC a informace o způsobu sdělení výsledků.

Můj subjektivní dojem z celého AC, jeho organizace a průběhu byl veskrze pozitivní. Líbil se mi přístup zástupců společnosti, stejně tak jako i způsob vedení celého AC. Ačkoliv bylo uměle vytvořeno konkurenční prostředí, atmosféra byla příjemná. Celkový koncept a promyšlenost úkolů vypovídali o důkladné přípravě ze strany organizátorů AC.

Závěrem
Není třeba se AC bát. Je to cenná zkušenost → poznáte své hranice a slabiny, na kterých je třeba zapracovat. V rámci kroků výběrového řízení  výhra či úspěšné absolvování AC ≠ přijetí do pracovního poměru. Po AC většinou následuje pohovor s ředitelem společnosti, který může mít naprosto odlišný náhled na věc. Někdy se stane, že ačkoliv jste ten správný kandidát, nezafungují ostatní faktory jako např. osobní sympatie či nejste naladěni na shodnou frekvenci. V tom případě nevěšte hlavu, život jde dál.

MKTG postřeh
Jaký ředitel, takové image společnosti, neboť on je ten, kdo určuje směr společnosti.

V AC i v životě hrajte ,prosím, fér! Hodně štěstí při hledání zaměstnání všem!

One thought on “Assessment centrum – osobní zkušenost

Napsat komentář